Eğlencenin En Yeni Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kralın Dönüşü - Sözler, Diyaloglar

Kralın Dönüşü - Sözler, Diyaloglar Empty Kralın Dönüşü - Sözler, Diyaloglar

Mesaj tarafından Admin Paz Ara. 28, 2008 10:40 pm

Ernest_Bohem göndermiş "
Artık kapınıza dayana fırtınaya karşı en iyi savunmanız cesaretiniz olacaktır. (Gandalf)

Bir kez daha görünüşün insanı kandırabileceği gösterildi bize. (Denethor)

Gerektiğinde yardım ve öğüdü hor gören gurur, aptallıktır. (Denethor)

Cömertçe bir eylem soğuk bir nasihatle denetlenmeye kalkışılmamalıdır. (Gandalf)

Masada, küçük adamlar büyük işler başarır. (Beregond)

Büyüdüğünde kimsenin göründüğü gibi olmadığını göreceksin. (Pippin)

Harikaları aceleye getirerek berbat etme. (Legolas)

Gerçek şüphe götürmez. (Aragorn)

Aceleyle yapılan darbe boşa gider. (Aragorn)

Övülmüyor diye yaptıklarınız yiğitçe olmayacak diyemeyiz. (Aragorn)

- Neden korkarsınız hanımefendi?
- Kafesten. Ta ki yaşlılıktan ve alışkanlıktan parmaklıkları kabullenip, büyük işler başarma isteği hatırdan ve gönülden silininceye kadar parmaklıklar arkasında kalmaktan. (Aragorn – Eowyn)

Sabah verilen öğütler en iyisidir, gece birçok düşünceyi değiştirir. (Theoden)

İradenin istediği yerde yol açılır. (Eowyn)

Tehlikeli saatlerde kibarlık ölümle ödenebilir. (Denethor)

Düşman ile savaşan herkes bir olsun ve hala vakit varken umutlarını korusun; umutları tükenince de hür ölebilmek için yiğitliklerini korusunlar. (Denethor)

Hain kendisine de ihanet edip, niyeti olmadığı halde iyilik yapabilir. (Gandalf)

Her yer karanlık; ama her yer gece değil daha. (Ghan)

Sıkışanın gecikmeye tahammülü yoktur; ama hiç yoktansa geç olması yeğdir. (Eomer)

Yürekli kişilere dizgin vurulmaz. (Theoden)

Umut insanları genelde kandırır. (Eomer)

Düşmanın işi, böyle işlere bayılır. Dostu dosta düşürmek, gönüllerdeki kargaşa yüzünden bölünen sadakat. (Gandalf)

- Savaş boşuna. Neden daha fazla yaşamayı isteyelim? Neden ölümle yan yana gitmeyelim?
- Hüküm sana verilmemiş, kendi ölümünün saatini tesbit etmen için. Sadece kâfir krallar böyle yaparlar, kibir ve yeisle kendilerini yok edip kendi ölümlerini kolaylaştırmak için akrabalarını öldürürler. (Denethor – Gandalf)

Sanırım, ilk başta en iyisi kişinin sevmesi uygun olan birini sevmesi: Bir yerlerden başlayıp bazı köklerin olması gerek. (Mery)

- İnsanların başladığı tüm işler böyledir: Ya baharda don olur ya da yazın samyeli eser ve onlarda sözlerinde durmazlar.
- Yine de tohumları pek yabana gitmez ve hiç umulmadık bir zamanda ve zeminde yeşermek için tozun, küfün içinde gizlenirler. İnsanların yaptıkları bizden daha çok yaşayacak Gimli.
- Yine de sonunda keşkelerden başka bir şey olmayacak. (Gimli – Legolas)

Umut doğar genellikle, her şey umutsuzlaştığında. (Legolas)

Dünya’nın bütün gelgitlerine hâkim olmak bizim elimizde değil. Bizim rolümüz, bizim rolümüz içine bırakılmış olduğumuz yılları sıkıntıdan kurtarmak için elimizden geleni yapmak, bizden sonra yaşayanlar için temiz bir toprak bulabilsinler diye bildiğimiz tarlalardaki kötülüğü kökünden söküp atmak; ama onların ne bulacakları bizim hükmümüze bağlı değil. (Gandalf)

Gandalf’ın sözlerini hatırlıyor musun? ‘’Gollum’un bile daha yapacak işleri olabilir’’. O olmasa yüzüğü yok edemezdim, maceramız boluna olurdu, en acı sonunda bile. (Frodo)

Artık bu yaralar yetmeli. Dünya savaşlar olmadan da yeterince acılara ve talihsizliklere sahip. (Şifacıbaşı)

Cengin olması için tek bir düşman yeterlidir ve kılıcı olmayanlarda kılıçla ölebilir. (Eowyn)

- Ben bir başkası tarafından sevilmeyi arzu etmiştim; fakat içbir erkeğin bana acımasını istemem.
- Kibar bir yüreğin armağanı olan acıma duygusuna kızmayın. (Eowyn – Faramir)

Çoğunluk oturmadan önce sofrada önlerine neyin konulacağını bilmek ister, ziyafeti hazırlamak için uğraşanlarsa bunu bir sır gibi saklamak dileğindedirler; çünkü merak, yapılacak övgülerin daha yüksek sesle yapılmasını sağlar. (Gandalf)

Ağaçlar en iyi, atalarının topraklarında yetişip serpilir. (Aragorn)

Hiç benim için dahi çok uzun bir süre. (Ağaçsakal)

Her zaman çok aceleciydi zaten. Bu da onun yıkımı oldu. (Ağaçsakal)

Zehirli dişi olmadıktan sonra yılan istediği yere gidebilir. (Ağaçsakal)

Heyhat! Her zaman, tam manasıyla iyileştirilemeyen yaralar olmuştur. (Gandalf)

Aslında geriye dönüş diye bir şey yok. Shire’a varsam bile hiçbir şey eskisi gibi olmayacak; çünkü ben aynı olmayacağım. (Frodo)

Shire halkı o kadar uzun bir zamandır rahat yaşamaya alışmış ki, ne yapabileceğini bilmiyor. Bir tek kıvılcıma ihtiyaçları var, o zaman ateş alacaklar. (Frodo)

Her şey olup bittikten sonra çok kolaymış gibi geliyor, değil mi? (Pamuk)

Bir kötülük bir başkasını hak edermiş. (Saruman)

Öcü, öç ile karşılamak faydasızdır. Hiçbir şeye iyi gelmez. (Frodo)

Hep demişimdir ya, kem esen yelin kimseye bir faydası yok ve sonu fena değilse, iyi sayılır her şey. (Babalık)

Bu hep böyle olmalı Sam, işler tehlikeli olunca birileri vazgeçmeli, kaybetmeli ki diğerleri kazanabilsin. (Frodo)

Evet, işte sevgili dostlar sonunda burada, denizin kıyılarında Orta Dünya’daki yol arkadaşlığımız bitiyor. Barışla gidesiniz. Size ağlamayın demeyeceğim; çünkü her gözyaşı şerden akmaz. (Gandalf)

Eh, döndüm işte! (Sam)

Ve Aragorn’un vedası:

- İşte devşirdik ve devşirdiklerimizi harcadık. Artık hesap günüm geliyor.

- Gerçekten çok zor bir saat; ama yine de artık kimsenin yürümediği Elrond’un bahçesindeki ak huş ağaçlarının altında karşılaştığımız gün yaratılmıştı bugün ve Cerin Amroth Tepesi’nde hem gölge hem de alacakaranlıktan vazgeçtiğimiz gün, bu hükmü kabul etmiştik.

- Seni teselli etmek için konuşmuyorum; çünkü dünyanın döngüsü içinde böyle bir acı için teselli yoktur.

- Lakin hem Gölge’yi hem Yüzük’ü reddettikten sonra son sınavda yıkılmayalım. Hüzünle gitmeliyiz; ama yeisle değil. Bak! Sonsuza kadar Dünya’nın döngülerine bağlı değiliz ve ötesinde hatıradan fazlası var. Elveda!

1541 – Bu yılın 1 Mart günü Kral Elessar göçüp gider. Denir ki Meriadoc ve Peregrin’in mezarları büyük Kral’ın mezarının yanına getirilmiş Sonra Legolas Ithilien’de gri bir gemi yapmış. Anduinden aşağı, Denizin ötesine yelken açmış. Denir ki, cüce Gimli de yanındaymış ve o gemi gittiğinde, Orta Dünya’da Yüzük Kardeşliği’nden kimse kalmamış."
Admin
Admin
Yönetici
Yönetici

Teşşekür Et : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

Kişi sayfası
Rep Puanı:
Kralın Dönüşü - Sözler, Diyaloglar Left_bar_bleue5700/5700Kralın Dönüşü - Sözler, Diyaloglar Empty_bar_bleue  (5700/5700)

http://eglencesenin.yetkinforum.com