Eğlencenin En Yeni Adresi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

--grup tnk--

2 posters

--grup tnk-- Empty --grup tnk--

Mesaj tarafından beyazkurt Ptsi Ara. 08, 2008 7:23 pm

Rock müziğe değişik bir soluk getiren TNK grubu hakkında grubun solisti Caner Karamukluoglu ile yaptığımız çok özel röportaj..

Teklifimizi kabul edip bu yoğun dönemde vakit ayırdığınız için teşekkür etmek istiyorum ilk olarak..

Öncelikle grubun kuruluş senesi olan 2001'den bugüne kadar geçen süreci kısaca özetlermisiniz?

Rock’ın en sert gazları > SingyourSong yarışması Genç Yetenek > Yavaş yavaş değişen vizyon yeni dinlenmeye başlanan alternatif gruplar > Fanta Genç Yetenekler Arıyor yarışması Türkiye Birinciliği > Kendine gelen güven > 2005 EP > Öğrenilen piyasa zorlukları > Yeni album çalışmaları ve klip en son gelinen nokta

"SingyourSong" ve "Fanta Genç Yetenekler" yarışmalarında alınan başarılar öyle küçümsenecek derecede değildi. Peki neden ardında çıkan EP ile yeterince tanıtım yapılamadı?

Çünkü ticari bir iş değildi şirketlerin bir grubun tanıtımını yapabilmeleri için o gruptan para beklentisi olması gerekli bu olmayınca sonuç klibi olmayan kimsenin varlığından bile haberdar olmadığı EP çıkıyor ortaya fakat biz bunun bu şekilde olmasından çok memnunuz o zaman yapılacak bir tanıtım bizi hazırlıksız yakalayabilir ve böylesine idealist bir grubu başta zedeleyebilirdi…

Albüm hazırlığınız halen devam ediyor. Neden bu kadar uzun sürdü ilk albümün çıkması? Eleman değişiklikleri bunda bir faktör olabilirmi?

Aslında eleman değişiklikleri, stüdyo değişiklikleri, parça değişiklikleri bunların hepsinin altındaki temel sebep bizim sizlere sunmayı planladığımız ve bizim ilk full albümümüz olacak şeyin Türkiye'de bir şeyleri değiştirebilecek güçte olabilmesi…

Ankara'da ki rock potansiyeli için neler düşünüyorsunuz? Birçok önemli grup çıktı son yıllarda Ankara'dan. Rekabet başarıyı mı getiriyor size göre?

Ankara’da insanların kendilerini eğlendirebilecek imkanları fazla yok. İstanbul gibi değil, birde Ankara’da her türlü ekipmanı ve ortamı bulabilince müzik yapmak için ortaya çıkan sonuç şu oluyor; İstanbul'lu Cuma günü okulundan çıktıktan sonra bir rock bara gidip sabaha kadar eğlenirken zavallı Ankara'lı okuldan çıkıp eve gider 2-3 saat gitarını çalar sonrada gece stüdyo alıp grubuyla sabaha kadar çalışır… :=)

Çok önemli iki yarışmaya katıldınız ve birçok grupla hem tanışma hemde bir nevi rekabet yaşadınız. Size göre yeni gruplarla birlikte Türkçe Rock'ta kalite artıyormu? Yoksa hep benzer grupların çıkmasıyla birlikte bir yerinde sayma mı söz konusu?

Hayır kesinlikle yerinde saymıyor Rock müzik Türkiye’de, belki sürekli bir öncekine göre daha iyisi gelmiyor ama olması gereken çeşitlilik şu an için nerdeyse oluşmuş durumda dünyada oluşmuş tüm trendlerin nerdeyse hepsinin başlangıcı veya ilerisi bizdede oluşmuş durumda biraz daha zaman geçtikten sonra tüketici hem kendi eleyecek hem de elenecek, böylece işte beklenen bilinç oluşacak en son nokta tabi, tüketici prodüksiyon şirketlerini yönlendirecek…

Örnek aldığınız veya çok beğendiğiniz sanatçılar ve gruplar varmı?

Grupta herkesin kişisel zevkleri farklı mesela ben jeff buckley, muse , imogen heap, queen, yanni gibi faklı farklı türlerden şeyler dinliyorum ama grupça birbirimize yaklaştığımız zevkler arasında maroon 5, muse, The strokes, white stripes, Franz ferdinand, jet, Yakup, arctic monkeys falan birsürü grup vardır.

Grubunuzun uzun vadedeki projeleri nelerdir. Dinleyicilerinize biraz bilgi verirmisiniz bu konuda?

Uzun vadede plan yapmak zor sadece hayal kurabiliyoruz hayallerimiz arasında TNK’nin müziğinin gerçekten başka hiçbir şeyin onlara ifade etmediği kadar ifadeli olduğunu söyleyen bir dinleyici kitlesi…

Yeterli medya ve tanıtım desteği görmediğiniz bir gerçek. Sizce yinede hedeflediğiniz dinleyici kitlesine ulaşabildiniz mi?

Ben ulaştığımıza inanıyorum sadece bilmek isteyen insanlar bilsin istedik şu an TNK’yi bilen dinleyicilerin zaten bizden vazgeçmeyeceklerini düşünüyorum. Evet amaç buydu ama yeni albümle birlikte herkesin beklentileri yükselecek..

Farklı bir albüm yapmayı istediğinizi söylemiştiniz. Ne tür farklılıklar olacak mevcut Rock kültürüne göre? Ve sizce kendinize özgü, salt bir TNK soundu olacak mı bu albümde?

tnk’yi TNK yapacak şey zaten kendine özgü olması olacaktır. Belkide bu cümle şöyle de olabilir; "TNK’yi TNK yapan şey budur." Albümdeki farklılıklara gelince bu cümleye başlamadan önce bu müzikal farklılıkları anlatabileceğimi düşünüyordum ama şu an anlatamayacağımın farkındayım..

Son olarak RockDream'ciler için bir mesajınız varmı?

Öncelikle şunu söylemeliyim birçok röportaj verdik değişik kanallara, dergilere ama sizin röportajınız gerçekten en güzelleri arasına girdi az ve öz cevaplarken zevk aldım kim hazırladı bu soruları….

RockDream’cilere tek mesajım hiçbirşeye önyargılı yaklaşmayın işte o zaman rock…
--grup tnk-- Teneke0
beyazkurt
beyazkurt
Admin
Admin

Teşşekür Et : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

Kişi sayfası
Rep Puanı:
--grup tnk-- Left_bar_bleue100/5700--grup tnk-- Empty_bar_bleue  (100/5700)

--grup tnk-- Empty Geri: --grup tnk--

Mesaj tarafından Admin Ptsi Ara. 08, 2008 7:27 pm

abi bunları nerden buldun Very Happy
Admin
Admin
Yönetici
Yönetici

Teşşekür Et : <div class="js-kit-rating" view="score"path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>

Kişi sayfası
Rep Puanı:
--grup tnk-- Left_bar_bleue5700/5700--grup tnk-- Empty_bar_bleue  (5700/5700)

http://eglencesenin.yetkinforum.com

Mesaj tarafından beyazkurt Çarş. Ara. 31, 2008 8:14 pm

Very Happy:D tv den .D:D
beyazkurt
beyazkurt
Admin
Admin

Kişi sayfası
Rep Puanı:
--grup tnk-- Left_bar_bleue100/5700--grup tnk-- Empty_bar_bleue  (100/5700)

Mesaj tarafından Admin Perş. Ocak 01, 2009 5:47 pm

bu grup tnk mi yoksa tenekemi Very Happy
Admin
Admin
Yönetici
Yönetici

Kişi sayfası
Rep Puanı:
--grup tnk-- Left_bar_bleue5700/5700--grup tnk-- Empty_bar_bleue  (5700/5700)

http://eglencesenin.yetkinforum.com